Er-Bakır

Günümüz itibarıyla Ege’nin 1’inci, Türkiye’nin 19’uncu en büyük şirketi olan Er-Bakır, hemen hemen her alanda kullanılan elektrik kablolarındaki bakır telleri üretmek amacıyla 1981 yılında kurulmuştur.

Müşterilerinin ihtiyaçlarını ve beklentilerini doğru bir şekilde anlayarak hep aynı kalitede çözümler üretme hedefiyle hizmet veren Er-Bakır için “kalite”, girdilerden üretim aşamalarına ve satış sonrası hizmete kadar güvence altında tutulan en önemli unsurdur.

Kalitenin garanti altına alınması için ISO 9001:2000 ve ISO/TS 16949 gibi kalite güvencesi yönetim sistemlerini uygulamakta olan Er-Bakır, ürün ve hizmette kalitenin yanı sıra yönetimin bir bütün olarak kalitesini ve etkinliğini artırmak amacıyla da “toplam kalite yönetimi” uygulamalarını kendisine ilke edinmiştir. Şirkette ayrıca çevrenin korunması ve çalışanlarına güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı sağlamak için ISO 14001 "Çevre Yönetim Sistemi" ile OHSAS 18001 "Çalışan Sağlığı-İş Güvenliği Yönetim Sistemi" kurulmuştur.

Er-Bakır'da temel değer insandır. Bu değerin daha etkin ve verimli olması için her düzeyde, gerekli eğitimler düzenlenir. Çevreye, doğaya verdiği önemle gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakma gayesi içinde olan firma, “Çevre Dostu Firma” olarak 1993 ve 2005 yıllarında “Çevre Ödülü” almıştır.

Er-Bakır hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.