Kurucu/Yönetim Kurulu Başkanı

Hüseyin Erikoğlu

1949 yılında Saadet ve Ahmet Nuri Erikoğlu çiftinin ilk çocuğu olarak Denizli’de dünyaya gelen Hüseyin Erikoğlu, ilk ve orta öğrenimini Denizli’de; yükseköğrenimini ise İzmir’de, Ege Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Akademisinde tamamlamıştır.

Hüseyin Erikoğlu’nun çocukluk ve gençlik yılları Bakırcılar Çarşısı’nda babasının dövme bakır işinde çıraklık yaparak iş tecrübesi kazanarak geçmiştir.

Yaşamının en verimli zamanlarında hayatının dönüm noktaları addettiği şirket olan Ergür Kablo AŞ.’nin kurulumunda görev almıştır.

Sanayici bir ailenin oğlu olması dolayısıyla okula devam ederken iş hayatına atılmış,1976 senesinde Zümrüt Hanım ile evlenmiş ve bu evliliklerinden Erman, Nuri ve Onur isimli  oğulları olmuştur.

Sanayi Sektörünün yanında Türkiye’nin ilk özel bankalarından olan İktisat Bankası’nın alınmasıyla Finans Sektörü ’ne girmiş ve bu alanda da çalışarak tecrübe kazanmıştır.

1980 yılında şu an ülkemizin sanayi devi olarak kabul edilen Er-Bakır A.Ş. kurulmuştur ve bu şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yapmıştır.

1999 Yılında Amerika kıtasındaki satışları organize etmek için New York’ta kurdukları C.N. WIRE Corporation’da Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. Bu şirket ile 2014 yılında Er-Bakır ve Holdingler kanalıyla New Mexico’da 50 milyon $ yatırımla bakır tel üretim tesisi kurulmuştur.

İlerleyen dönemde kardeşleriyle birlikte babalarının adını verdikleri, tüm sınai ve ticari aktivitelerin bir çatı altında toplandığı Ahmet Nuri Erikoğlu Holding AŞ’yi 1994 yılında kurmuşlardır.

Hüseyin Erikoğlu, son teknoloji cihazların yanında konusunda uzman hekimlerle çalışan Göz Akademi Hastanesi’nin tamamını alarak Sağlık Sektörü ‘ne girmiştir.

Hayat boyu sürecek öğrenmenin temelinin küçük yaşlarda başladığına inanan Hüseyin Erikoğlu, “Hüseyin Erikoğlu Anaokulu”nu yaptırarak eğitime de destek olmuştur.

Hüseyin Erikoğlu bu hayat tecrübesi ve kurumsallık anlayışı ile yine şirketlerin içinde çalışan profesyoneller ve Amerika’da işletme ve endüstri tahsili yaparak ülkemize dönen oğulları Erman, Nuri ve Onur’a yetkiler ve sorumluluklar vererek onları izlemekte, bilgi ve tecrübelerini onlara aktarmaktadır.

 Ticari yaşamın olduğu kadar sosyal yaşamın da önemli olduğunu düşünen ve bu konuda çalışmalar yapan Hüseyin Erikoğlu, Denizli’deki birçok sivil toplum kuruluşunda görev almıştır.